Lenna Kuurmaa

Allikas: Väike-Maarja Gümnaasium

Lenna Kuurmaa (sündis 26. septembril 1985 Tallinnas) on eesti muusik, ansamblite Vanilla Ninja ja Lenna laulja. Lenna lapsepõlv. aulmisega alustas Lenna juba 3-aastaselt, kui vanemad ta Eesti Televisiooni laulukoori panid, kus ta laulis 14 aastat. Lenna käis ka 1993. aastal Laulukarussellil.

Eesti Televisiooni laulukooriga osales ta ka paljudel rahvusvahelistel lauluvõistlustel ning nii mõnigi kord toodi võit koju. Lenna on laulnud ka muusikalides "Kuningas ja mina" ning "Helisev muusika".

Lisaks sellele osalenud ka Tallinna Saksa Gümnaasiumi lauluvõistlustel, kus samuti esikohti saavutas.

2002 võttis Lenna osa Fizz Superstar konkursist, kus jõudis viieteistkümne veerandfinalisti hulka. Selle saavutusega jäi ta silma plaadifirmale TopTen ning nii ta Vanilla Ninjasse valitigi. Lenna saavtutused. 2010. aastal jõudis Lenna Kuurmaa konkursi Eesti Laul finaali, kus ta jäi 2. kohale looga "Rapuntzel". 2012. aasta Eesti Laulu võistlusel jäi ta finaalis 2. kohale looga "Mina jään". Lennal on ilmunud mitu soolosinglit ("Saatus naerdes homse toob", "Sellel ööl", "Rapunzel" jt).2010. aasta mai lõpus ilmus tema debüütalbum "Lenna".

kirjeldus
kirjeldus